Jak dojechać

Amalfi położone jest w centralnej części wybrzeża Amalfitańskiego (wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości). Do tego przepięknego miejsca dotrzeć można od strony Sorrento jak i Salerno. Jeśli podróżujesz samochodem czas przejazdu z Salerno do Amalfi zajmie Ci 40 minut drogą SS 163. Przepiękne widoki będzie również można podziwiać z autobusów SITA które kursują tak z Salerno jak i z Sorrento. Czas przejazdu z Salerno to około 60 minut. Czas przejazdu z Sorrento jest dłuższy i wynosi 1h 30 minut.

Aktualne połączenia z Sorrento i Salerno znajdziesz na stronie: http://www.positano.com/it/orari-autobus

Zwróć proszę uwagę że biletów nie można kupić w autobusie lecz w pobliskich barach. Tak, może wydać się to dziwne ale w południowych Włoszech bardzo często bilety na autobusy i podmiejskie kolejki kupisz właśnie podczas picia espresso w pobliskim barze.

Połączenie autobusowe Sorrento – Amalfi

Sorrento

Priora

Bv S.Agata

Colli Fontanelle

S.Agnello

Piano Sorrento

Meta

Colli S.Pietro

Positano

Praiano

Grotta Smeraldo

Amalfi

 

Połączenie autobusowe Salerno – Amalfi

Salerno

Vietri sul Mare

Cetara

Maiori

Minori

Atrani

Amalfi

Czytając dalej będziesz w stanie dowidzieć się więcej niż a będąc bardziej poinformowany poczujesz się bezpieczniej podczas swojej podróży po wybrzeżu Amalfitańskim:

Ile kosztuje bilet?

Dostępne są różne typy biletów czasowych (stan na 2017 rok)

45 minut: 2,20 euro

90 minut: 3,40 euro

24 godziny: 6,80 euro

3 dniowe: 16 euro

Jak kupić odpowiedni bilet, nie przejmuj się, włoscy bariści doradzą Ci w momencie gdy powiesz gdzie dokładnie chcesz pojechać.

Przystanek autobusów firmy SITA znajdują się tuż przy wyjściu ze stacji kolejowej Sorrento. Czy przejazdu do Amalfi to 60 minut.

 

Czy miejsce siedzące jest gwarantowane?

Niestety nie, w okresie letnim autobusy są zawsze pełne (no chyba że zdecydujesz się na pierwszy poranny kurs tuż po godzinie 6:00) stąd jest całkiem możliwe że będziesz podróżował na stojąco.

 

Jak się zorientować kiedy powinienem wysiąść?

Nie przejmuj się, w południowych Włoszech jeszcze bardziej niż na północy ludzie są jeszcze bardziej spontaniczni i prawdopodobnie kierowca autobusu wykrzyknie przy każdym przystanku podając nazwę miejscowości. Jeśli nie to z pewnością pozostali pasażerowie Ci pomogą.

Czy istnieje połączenie które łączy całe wybrzeże amalfitańskie?

Niestety nie, jedyne połączenia główne to Sorrento – Amalfi i Amalfi Salerno. Zatem aby z Salerno dostać się do Sorrento wybrzeżem Amalfitańskim musisz przesiąść się w Amalfi.

Czy istnieją inne alternatywy połączenia z Amalfi oprócz połączenia autobusowego?

Na wybrzeżu nie ma połączenia kolejowego. W okresie letnim uruchamiane są połączenia drogą morską gdzie można dopłynąć do Sorrento, Positano, Amalfi z Salerno. Bilet natomiast będzie kosztował więcej (ponad 10 euro) lecz przyjemność będzie z pewnością jeszcze większa.

Informacje o połączeniach drogą morską znajdziesz na stronach:

http://www.livesalerno.com/it/collegamenti-via-mare

http://www.travelmar.it/it/orari

 

Które miejsce wybrać aby nacieszyć się widokami podczas podróży autobusowej po wybrzeżu amalfitańskim:

Podróżując z Sorrento w kierunku Amalfi najlepiej jeśli usiądziesz po prawej stronie autobusu (strona z widokiem na morze). Wracając viceversa.

 

Jak dojechać z Neapolu do Amalfi?

Najprostszym i najczęściej wykorzystywanym połączeniem jest połączenie kolejowe „Circumvesuviana Train” z Neapolu do Sorrento (godziny kursowania znajdziesz na stronie http://www.sorrentoinsider.com/en/naples-to-sorrento-train-schedule). Po wyjściu ze stacji kolejowej w Sorrento 20 metrów na wprost znajduje się miejsce z którego odjeżdżają autobusy w głąb wybrzeża amalfitańskiego  m.in. do Amalfi.

 

Circumvesuviana Train to najlepszy sposób na dotarcie z Neapolu do Sorrento. Podróż zajmuje 60-70 minut.

 

Czy istnieją połączenia nocne?

Niestety nie, ostatnie połączenia wykonywane są przed godziną 22:00.

2 odpowiedzi do “Jak dojechać”

  1. Jechałem z Sorrento do Amalfi i niestety ale w okresie letnim szczególnie czerwiec, lipiec, sierpień czas dojazdu wynosi 2h. Często robią się zatory gdyż autokary nie są w stanie się wymijać tak sprawnie na tak wąskiej i krętej drodze jaka prowadzona jest przez wybrzeże amalfitańskie. Cena biletu dla autobusu SITABUS to 2,90 euro z Sorrento do Amalfi. Bilety kupuje się w pobliskich barach (nie można kupić biletu w autobusie). Można natomiast kupić bilet za 8 euro na cały dzień i zwiedzać inne miasta takie jak Positano. Wtedy też bilet taki kasujemy raz podczas wsiadania do autobusu.

  2. Witam. We wrześniu wybieramy się na wybrzeże Amalfi i zastanawiamy się gdzie wybrać noclegi. Mamy dwie opcje Massa Lubrense lub Maiori. Proszę o radę który wybrać ze względu na dojazd. Chcemy obejrzeć Positano, Amalfi, ścieżka bogów Capri. Dodam że jedziemy w 12 osób i nocleg w Massa Lubrense jest fajniejszy no i o 1500 zł tańszy. Z góry dziękuję za radę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *